O postupu rozhodnuto není, krotí nadšení kouč hokejového Šumperka

10:00aktualizováno  10:00
Neuvěřitelným závěrem otočili hokejisté Šumperka zdánlivě ztracené utkání v Mostě. V pátém vystoupení v baráži o první ligu ještě čtyři minuty před koncem prohrávali na severu Čech o dvě branky. Góly Červenky a Hulvy nejprve přinesly vyrovnání na 4:4 a senzační obrat dokonal další přesnou ranou Hulva v prodloužení.

Hokejistá Šumperka slaví gól. | foto: MF DNES

Po vítězství 5:4 se Šumperk probojoval na první místo tabulky.

"Zdaleka ale není o postupu rozhodnuto. Ve hře je ještě hodně bodů. Průběžná tabulka je navíc vzhledem k dříve odloženým zápasům nepřehledná. Ještě není konec," krotí nadšení Draků kouč Radek Kučera.

Proti Mostu se Šumperku dlouho nedařilo. Po dvou třetinách domácí vedli 3:0 a ještě ve 48. minutě drželi dvoubrankový náskok. Hosté dopláceli na vlastní chyby. Třeba poslední gól dostali po vyloučení za velký počet hráčů na ledě.

"Navíc se nám dlouho nedařilo v zakončení.Neproměnili jsme několik velkých šancí, trefovali tyčky. Po druhé pauze přesto tým našel sílu a vynutil si tlak. Ten kluci proměnili," radoval se Kučera.

Hrdinou napínavého střetnutí byl zkušený útočník Jakub Hulva. V čase 58:52 poslal zápas do prodloužení, v nastavení navíc po ráně nad vyrážečku mosteckého brankáře zajistil svým barvám druhý bod. "V sezoně se nám několikrát podařilo otočit ztracený zápas. Proto tým věřil, že může uspět i za stavu 2:4. Náš tým má sílu," poznamenal úspěšný střelec.

Draky ještě v baráži čekají tři zápasy. Ten první se hraje na šumperském stadionu v sobotu od 17 hodin. Soupeřem bude Písek, který v minulém kole porazil Chrudim 6:3 a získal první výhru v řádné hrací době. "Nečeká nás nic jednoduchého. Baráž máme ale dobře rozehranou a před domácími fanoušky si nechceme naši situaci zkomplikovat," uvedl Kučera.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Alex Rašner z Chomutova (vlevo) už to nestihne,  olomoucký Jakub Herman dá gól.
Olomoucký útočník Herman: Druhá výhra nás nesmí uspokojit

V pravý čas se probudil hokejista Jakub Herman. Olomoucký útočník se pod výhru nad Chomutovem 5:2 podepsal dvěma brankami, svými prvními v letošní sezoně....  celý článek

Jakub Pokorný odhlavičkovává před baníkovskou brankou, kterou hájí Petr Vašek.
Ostrava - Olomouc 1:1, Baník vedl, hosté bod v souboji nováčků vydřeli

Fotbalisté Ostravy už na vítězství čekají deset zápasů, s Olomoucí remizovali v 11. ligovém kole 1:1. Domácí Baník přitom vedl, ačkoliv gólové akci Hrubého...  celý článek

Momentka z prvoligového duelu České Budějovice vs. Přerov (žlutá)