Chomutovský útočník Michal Vondrka (vpravo) v šanci před olomouckým brankářem Martinem Falterem. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Mrzutí kohouti. Už skórují, ale k výhře chybělo čtyřicet vteřin

• 1
Už to vypadalo, že hokejisté Olomouce odhodí tlustou „deku“, pod kterou se po výsledkové krizi zahrabali. Jenže pak se 40 vteřin před koncem třetí třetiny prohnal kolem zadáka Robina Staňka hvězdný útočník Chomutova Michal Vondrka, zpětnou přihrávkou našel parťáka Ivana Humla, který poslal zápas za stavu 4:4 do prodloužení.

„Michal mi říkal, že tušil, že tam někdo bude. A já odpověděl, že jsem tušil, že to udělá. K zasmání,“ culil se Huml, autor dvou gólů.

Domácí Piráti totiž nakonec urvali druhý bod navíc v nájezdech.

Kohouti prohráli počtvrté v řadě, zůstávají jedenáctí a pořádně si drbali hlavy, že si nechali vzít dvoubrankový trhák. „Dva body jsme jim darovali naší blbostí,“ mrzelo olomouckého útočníka Jakuba Hermana, jenž si připsal gól a asistenci.

„Hráli jsme dobře kromě deseti minut v první třetině, ale čtvrtý gól bychom v poslední minutě už dostat neměli. Pro nás je to ztráta, měli jsme vyhrát,“ štvalo asistenta trenéra a šéfa klubu Jana Tomajka.

Olomouc díky Ondruškově přesilové ráně skórovala už v 1. minutě a po skvělé 2. třetině, kterou domácí ještě milosrdně ztratili 0:3, se zdálo, že ukončí mizérii (z posledních 12 zápasů vyhrála jen dva). Piráty však probudil teprve šestnáctiletý student obchodní akademie Jakub Lauko. Dorostenec nastartoval ve včerejší domácí partii svůj tým k obratu z 2:4 na 5:4 po nájezdech.

„Můj první gól v extralize? Haluz! Střela, jako když hodíte čepicí proti větru. Ale počítá se,“ zubil se syn vedoucího mužstva Pirátů po trefě, kterou překonal Martina Faltera.

Domácí bleskově ztráceli po využité přesilovce Mory, pak otočili na 2:1, ale ve 2. periodě zkolabovali.

„Naše hra byla hrozná, horší třetinu jsme letos snad nesehráli, byli jsme pomalejší, slabší, prohrávali jsme souboje. Můžeme být rádi, že skončila jen 0:3, výkon s extraligou neměl nic společného. Od trenérů o tom ještě uslyšíme,“ tuší Huml.

Právě on byl nakonec za hrdinu. I když hlavní hvězdou večera se stal Vondrka, jenž z asistencí poskládal hattrick. Na nájezdy šel do branky zase Král, kterého přitom po třetím gólu střídal Laco. Do olomoucké branky se zase na penalty místo Faltera postavil Konrád. Po krásném blafáku Juraje Mikúše měla Mora na dosah vítězství, ale potom se dvakrát trefil Poletín. A prohloubil kohoutí zmar. Ačkoli po dvouzápasovém půstu ukázali, že umí střílet.

„Nějaká pozitivní věc na tom je: konečně jsme bodovali. Doufám, že takový výkon předvedeme i v neděli a dočkáme se tří bodů,“ vyhlíží Tomajko bitvu v Hradci Králové.