Momentka z prvoligového duelu mezi hokejisty Olomouce (v červeném) a Ústí nad

Momentka z prvoligového duelu mezi hokejisty Olomouce (v červeném) a Ústí nad Labem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Šest gólů hokejovou Olomouc nepotěšilo. Ztratila oporu Pekra

• 0
V honbě za vítězstvím v základní část první ligy pokračují hokejisté Olomouce. Na vlastním ledě tři kola před koncem porazili Havlíčkův Brod s přehledem 6:1 a natáhli vítěznou šňůru na pět zápasů. Na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí jediný bod. Oslavy z povedeného utkání týmu však zcela pokazilo zranění Matěje Pekra už ve 4. minutě zápasu.

Nejlepší prvoligový střelec po ostrém zákroku musel do nemocnice s podezřením na zranění kolenních vazů.

"Chvilku nám zřejmě bude chybět, víc ale neřeknu," komentoval zranění svého ostrostřelce trenér Petr Fiala. "Když všechno dobře dopadne, tak si ještě letos zahraje. To se teprve ukáže," věří kouč.

Pekrovi v životní sezoně hrozí, že přijde o její vrchol. Pokud by vazy v koleni byly natržené, čekala by šikovného útočníka až několikatýdenní pauza.

Kohouty poslal do vedení už ve 2. minutě Kucsera, Rebelové si to však nenechali líbit a vyrovnali po chybě domácí obrany na konci páté minuty. "Zpočátku jsme si s hrou soupeře nedokázali poradit a zlepšení přišlo až v průběhu utkání," hodnotil Fiala.

Domácí mašina se na plné obrátky rozjela po první přestávce. Dlouhou početní výhodu využil Švaňhal po ráně Kříže, v polovině zápasu překonal Suchana z bezprostřední blízkosti Rác a definitivní klid na domácí hokejky přinesl Diviš, který zajistil pohodlný náskok tří branek.

"Od začátku druhé třetiny jsme byli u každého puku později než soupeř. Olomouc nás předčila prakticky ve všem," uznal havlíčkobrodský trenér Jiří Rech.

Hosté si přesto několik šancí dokázali vypracovat a v řadě případů musel svým zásahem podržet spoluhráče brankář Kašík. "Soupeř ukázal sílu směrem dopředu, ale příliš se nevracel," všiml si trenér Olomouce.

Příjemná podívaná pro domácí fanoušky pokračovala také v závěru duelu možných soupeřů v prvním kole play-off. Náhradního brankáře Dolejše jako první překonal Herman a svého kolegu ještě dokázal napodobit Valenta. "Výsledek je příjemný, ale žádný oslnivý výkon to z naší strany nebyl," krotil přes vysoké vítězství nadšení Fiala.

V poslední třetině se bylo na co dívat. Adrenalin zvýšila bitka domácího Králíka s Knotkem. Pěstní přestřelka jako z NHL skončila těsnou výhrou olomouckého mladíka, který soupeři roztrhl obočí.

Závěrečné slovo si vzal brankář Kašík v 54. minutě. Hostující Rytnauer byl před olomouckou brankou zahákovaný a dostal možnost zakončit z trestného střílení. Se zakončením ale dlouho váhal a oporu "kohoutů" proto nepřekonal.