Brankář Olomouce Branislav Konrád v problémech.

Brankář Olomouce Branislav Konrád v problémech. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Olomoučtí hokejisté mají jen bod a brankář Konrád v Hradci nedohrál

• 0
Ani napočtvrté nedokázali olomoučtí hokejisté porazit Hradec Králové. Tentokrát však byli hodně blízko. Ještě v 56. minutě vedli na ledě soupeře 3:2, ale nakonec v páté sérii nájezdů rozhodl o výhře 4:3 domácí Bednář a Hanáci si z dobře rozehraného utkání odvezli jen bod.

Větší problém je zdravotní stav brankáře Konráda, který po ráně Deje dohrával s bolestmi a na nájezdy se nechal vystřídat Vošvrdou. „Konrád se bohužel zranil, ale až rentgen ukáže, co mu je. Pro nás je to klíčový hráč,“ připomněl trenér Olomouce Zdeněk Venera.

Kohouti dokázali bodovat poosmé z posledních deseti zápasů. Jenže solidní bilanci kazí poslední týden, ve kterém třikrát brali jen jeden bod. Mnohem víc je však může děsit, že v Hradci nedohrál kvůli zranění Konrád, a to by pro Hanáky mohla být kritická ztráta.

Na začátku druhé třetiny se olomoucká jednička skácela na led po střele Rostislava Deje.

„Posunula se mi výstroj, když jsem se přesunoval v brance a Dej mě trefil nad žebra. Špatně se mi dýchalo, ale chtěl jsem to dochytat, ostatně ze začátku to nebylo tak strašné, ale zhoršovalo se to,“ přiznal klíčový muž Mory.

V brance zvládl i prodloužení, ale pak šel do branky Tomáš Vošvrda. „Na nájezdy už jsem se necítil, protože jsem se bál, abych si to nezhoršil,“ dodal Konrád.

Vychladlý náhradník Vošvrda dostal hned z prvního nájezdu od Ihnacaka gól, pak ale Hanáky držel ve hře až do páté série, kdy se rozjel Bednář a vymetl šibenici. „Bednář to provedl parádně, je na to hodně šikovný,“ ocenil Venera.

Jak z hororu byl pro Hanáky nejen konec, ale i úvod zápasu. Uplynulo jen 23 vteřin, když Dej plácl do kotouče postaveného na hraně a vymetl šibenici.

Vzápětí Ondrušek svým prvním gólem sezony srovnal a v první části se trefil ještě domácí Bednář a hostující Tomáš Mikúš. Navíc Miroslav Holec neproměnil trestné střílení a v nájezdu neuspěl ani Dávid Buc.

Do vedení poslal Hanáky až ve druhé části Matěj Pekr a dlouho to vypadalo, že to bude vítězná trefa. Ve třetí třetině kohouti bez potíží hlídali vedení a nepouštěli Mountfield do šancí. Naopak Řípa, Skladaný a Pekr mohli Moru uklidnit.

Místo pojistky však přišlo z první větší šance vyrovnání - v 56. minutě Houdek sekáním zastavil rozjetého Ihnacaka a v přesilovce srovnal dělovkou Frühauf. Ještě 13 vteřin před koncem trefil v obrovské šanci tyč Skladaný. V nájezdech však uspěl Mountfield.

„Byl to vyrovnaný zápas, víc bodů jsme nezískali z toho důvodu, že jsme nevyužili šance. Měli jsme jich docela dost. V první třetině jsme jeli trestné střílení, ve třetí jsme byli blízko, létalo to kolem tyček, puk se motal kolem brány, chtělo to nějakou šikovnou dorážku a mohli jsme si odvézt i tři body,“ mrzelo trenéra Zdeňka Veneru.

Další šanci bude mít Mora v neděli, kdy přivítá Mladou Boleslav (17.00). Bude v brance Konrád?