Miroslav Holec z Olomouce vede puk, stíhá ho Rudolf Huna z Karlových Varů.

Miroslav Holec z Olomouce vede puk, stíhá ho Rudolf Huna z Karlových Varů. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Precizní olomoučtí hokejisté, i v přesilovce. A mají výhru s nulou

• 0
Všechno dobře. Hokejisté Olomouce po sedmi kolech vyhráli za tři body, doma přejeli Karlovy Vary 3:0 a poslali je na dno extraligy, zatímco sami se katapultovali na skvostné páté místo.

Tahle sezona už baráží nezavání. Na předposlední flek mají Hanáci náskok 21 bodů. V neděli hráli jako z partesu, dokonce jim vyšly i zakleté přesilové hry, ze kterých dvakrát udeřili. Čtvrtou nulu v sezoně si připsal brankář Branislav Konrád. „Perfektní výkon, Braňo čisté konto,“ nenašel na vystoupení svého mančaftu kaz asistent trenéra Jan Tomajko.

Tedy úplně všechno dobře z pohledu kohoutů nebylo, neboť zápas nedohráli kvůli zranění další dva centři - elitní Knotek a posila Húževka. Knotka ve třetí třetině zboural u mantinelu Svoboda, podle sudích čistý hit, ač se to rozvášněnému kouči Zdeňku Venerovi vůbec nezamlouvalo a měl jiný názor.

„Pokud jde o zranění centrů, tak Peter Húževka dostal pukem a Honza Knotek má ze souboje pohmožděnou nohu, uvidíme, na jak dlouho to bude,“ mlžil Tomajko.

Olomouc po dlouhé době nemusela dotahovat ztrátu, na soupeře vletěla, jako když vypustíte hladové vlčáky ze řetězů. A už ve 4. minutě v početní výhodě tvrdou střelou do šibenice překonal výtečného Závorku útočník Marek Laš, na 13. gól v ročníku si počkal devět kol.

V polovině zápasu druhou přesilovku šťastně využil Knotek, když si jeho ostrou přihrávku před brankoviště bruslí srazil do branky Koblasa. „Přesilovky trénujeme pořád, předtím to bylo kostrbaté, nemohli jsme se ani dostat do pásma a teď se tam udržíme,“ těší změna kapitána Mory Martina Vyrůbalíka. „Konečně jsme udělali, co jsme si řekli. Vletěli jsme do toho od začátku,“ měl radost také z další změny.

Tomajko dodal: „Soustředili jsme se na start, minule nám to nevyšlo, a teď to bylo úplně jiné. Od prvního střídání jsme do toho vlétli a konečně jsme zabrali naplno za tři body.“

Karlovy Vary vůbec nestíhaly, za dvě třetiny se zmohly jen na čtyři střely! „Olomouc vyhrála zaslouženě, nám ani bouřka v kabině nepomohla,“ zlobil se karlovarský trenér Mlejnek.

Až ve třetí části hosté zahrozili; trefili tyč, Konrád zneškodnil trestné střílení Sičáka. Ale to už bylo pozdě. Pojistku přidal ve 48. minutě důrazný Jergl, jenž tělem dorazil Holcův pokus do tyče. Gól potvrdil až videorozhodčí.

„Super, porazili jsme Vary a v boji o play-off máme před nimi zase větší náskok. Zvládli jsme dva důležité zápasy,“ připomněl Konrád páteční zvrat s Pardubicemi za dva body.