Vedení VV v čele s Radkem Johnem má podporu olomouckých véčkařů.

Vedení VV v čele s Radkem Johnem má podporu olomouckých véčkařů. | foto: Josef Kopecký, iDNES.cz

Olomoučtí véčkaři už vedení strany nekritizují. Jsme jednotní, vzkázali

  • 2
Ještě před měsícem stranické vedení Věcí veřejných z Olomouckého kraje revoltovalo a vyzývalo celostátní špičky, aby si utřídily názory a začaly se chovat jinak. Nelíbilo se jim, jak se strana prezentuje při jednání o důchodové reformě nebo zvýšení DPH. Dnes, kdy strana prochází hlubokou krizí, je vše jinak.

Politici z regionu se v dokumentu zvaném Olomoucká výzva zlobili, že s nimi pražské vedení strany málo mluví a že se o klíčových rozhodnutích například okolo důchodové reformy nebo zvyšování DPH dozvídají až z médií (o Olomoucké výzvě čtěte zde).

Dagmar Navrátilová.

Skandály na celostátní úrovni, které nyní VV otřásají, ale stranu sjednotily.

"Svolali jsme krajskou poradu předsedů všech klubů Věcí veřejných v Olomouckém kraji, situace je jasná a panuje jednota. Věci veřejné jsou stranou založenou na demokratických principech. Zástupci kraje plně podporují program strany a ani události posledních dnů na tom nic nemění," prohlásila olomoucká poslankyně Věcí veřejných Dagmar Navrátilová.

Navrátilová i další olomoucká poslankyně véčkařů Lenka Andrýsová nadále zůstávají členkami poslaneckého klubu Věcí veřejných. Šéfové jednotlivých klubů v kraji jim na poradě vyslovili svou důvěru a podporu.

Lenka Andrýsová.

Olomoucká výzva původně vzešla z Přerova. "Názorové veletoče například u důchodové reformy jsou důkazem naprosto ideologicky nezakotveného rozhodování stranických špiček," zlobil se tehdy předseda přerovského klubu VV Jiří Kohout.

Za Přerov se postupně postavil celý Olomoucký kraj, ohlasy přišly podle Kohouta i z Uherského Hradiště či Lovosic.

To, že olomoučtí véčkaři nyní plně stojí za svým vedením, podle Navrátilové není nic překvapivého. "Komunikace se v posledním období a hlavně v posledních dnech zlepšila," řekla.