SOUBOJ V ROHU. Olomoucký obráínce Ivan Majeský se snaží vypíchnout puk svému...

SOUBOJ V ROHU. Olomoucký obráínce Ivan Majeský se snaží vypíchnout puk svému pardubickému kolegovi Aleši Píšovi. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Šest kusů. Olomoučtí hokejisté dostali v Pardubicích vánoční nadílku

• 0
Vypadalo to, jako by hokejisté Pardubic namísto konzumace tradičních vánočních pochutin v minulých dnech drželi přísný stravovací režim. V pátečním utkání totiž vůbec neměli těžké nohy - naopak hýřili pohybem a těžkopádnou Moru smetli 6:2. „Hráli jsme naivní hokej,“ přiznal olomoucký trenér Petr Fiala.

Už po první třetině vedli domácí 2:0, to když se trefil ve 13. minutě Zohorna a za pár minut i Čutta. Vyrůbalík ve druhé části sice šťastným nástřelem od modré snížil, ale Pardubice během minuty zvýšily na 4:1 a kohouti nenašli zbraň ani sílu ke zvratu.

„Domácím můžeme jen pogratulovat, kromě prvních třinácti minut nás přehráli. Byli hokejovější, důslednější. To, co nás zdobilo převážnou část sezony, že jsme dobře bránili a byli jsme nepříjemné mužstvo, z toho tam nebylo vůbec nic. Soupeři jsme to hrozně usnadnili,“ litoval Fiala.

Po čtvrtém gólu přenechal gólman Tomáš Vošvrda místo Jiřímu Trvajovi, i ten však v závěru druhé třetiny inkasoval. V poslední třetině se trefil hostující Laš s domácím Benákem a kohouti si tak vezli domů nadílku 2:6. „ Do naší sítě mohly padnout i nějaké další góly, třetí třetinu si domácí ohlídali a prakticky jim stačilo třicet minut na to, aby vyhráli jasným způsobem,“ uznal Fiala.

Mora navíc prohrála počtvrté v řadě, což se jí dosud v sezoně nestalo. Tentokrát ale za celých šedesát minut nenašla cestu, která by ji mohla k bodům dovést.

„Myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon, pětky dobře pracovaly. Z toho vyplynulo to, že se na několika brankách podíleli obránci. Až na úvod zápasu, kdy nás zpomalilo vyloučení, jsme byli jasně lepší,“ uvedl asistent trenéra Pardubic Miloš Říha mladší.

Sérii olomouckých porážek nepřerušila ani dvoutýdenní vánoční přestávka. Kohouti se sice mohou chlácholit tím, že padli v Třinci, na Kometě a naposledy v Pardubicích, tedy u silných týmů z první poloviny tabulky, je to však jen falešná útěcha a body jim do tabulky nepřidá.

V neděli se doma od 17 hodin utkají s Libercem a budou chtít uspět i proto, že pak je čeká další trojice venkovních duelů na Spartě, Vítkovicích a v Litvínově.