Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plesová sezona 2014 v Olomouckém kraji nabídne pestrou škálu bálů

  7:58aktualizováno  7:58
Pestrou škálu bálů přináší letošní plesová sezona v Olomouckém kraji. Potěší jak příznivce klasických elegantních akcí, tak i ty, kteří oblek nebo večerní šaty dvakrát nemusejí – krom klasiky lze totiž vyrazit třeba na plesy riflové, retro a hned několikery country a rockové.
Plasová sezona v Olomouckém kraji nabídne riflový či květinový bál. (Ilustrační snímek)

Plasová sezona v Olomouckém kraji nabídne riflový či květinový bál. (Ilustrační snímek) | foto: Michal Klíma, MAFRA

1.Na plesu města zazpívá Frűhlingová i Zagorová

I letos je Městský bál v Olomouci jedním z prvních novoročních v kraji. Jeho program, 11. ledna v hotelu NH Olomouc Congress, ozdobí česko-slovenské popové hvězdy. Konkrétně Hana Zagorová, Iva Frűhlingová a Vašo Patejdl.

"V prodeji už je pouze pár lístků, kdo má zájem, ať neváhá," uvedla Kristina Vavríková z pořadatelské agentury Petarda Production. Tématem tohoto ročníku je cesta kolem světa, a návštěvníci tak ochutnají cizokrajné speciality a zhlédnou třeba vystoupení samby či flamenka.

Tentýž den se koná i mohelnický městský ples, kde vystoupí Yvetta Blanarovičová. Na únor připadají plesy měst Přerova a Lipníku nad Bečvou.

2.Za rockem do Olomouce i Bystřice

Rockovou nálož slibuje hned několik plesů v okolí Olomouce. Rockové bál Hanáckého Woodstocku rozduní sál Ravely ve Velké Bystřici už 25. ledna.

"Vstupenky jsou v předprodeji, na prvních padesát čeká pivo zdarma," podotkla Martina Žbánková, referentka odboru kultury a informací.

Na Rockovém bále zahrají Status Quo Revival, Pražský výběr Tribute, Electric Lady/Led Zeppelin Tribute a Marshall Malinovsky. Kapely Cimrmanovo torzo, Abraxas, AC/DC Bon Scott Memorial Band.

Guns and Roses Tribute Band Bratislava zas vystoupí na Prvním rockovém plese v Olomouci 22. února, který se bude konat v nově zrekonstruovaném pavilonu A na Floře.

Rockeři si přijdou na své i ve Štěpánově. Tématem letošního Muzikantského plesu je Když světem letěl rock'n'roll.

3.Ples reprezentační, mediků i APA

Rýsují se i některé plesy při Univerzitě Palackého. Třeba medici ten svůj pořádají 8. března na výstavišti Flora.

"Olomoučtí New Street Band budou naší hlavní kapelou, kterou pak o půlnoci vystřídá oblíbená medická kapela Medic Band. Ve vedlejších prostorách vystoupí cimbálová kapela sestavená rovněž ze studentů zubního i všeobecného směru. Později se o zábavu postará DJ," uvedla Tereza Sosnová z týmu organizátorů.

Vstupenky lze koupit od 11. února ve vestibulu Teoretických ústavů. Ohledně Reprezentačního plesu Univerzity Palackého zatím není známé přesné datum, bude během posledního únorového týdnu.

Ani letos nechybí karneval Centra aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury. Bude 4. dubna a předprodej vstupenek začne už koncem února.

4.Plesy pořádají i skauti či Červený kříž

Na projekt Adopce na dálku poputuje výtěžek olomouckého Tříkrálového plesu dobré vůle, který v RCO proběhne již 11 ledna.

"Lidé se mohou těšit na návštěvu Tří králů, kteří přednesou svá betlémská poselství, na zajímavá taneční i skautská předtančení. K poslechu a tanci bude hrát skvělé uskupení mladých muzikantů New Street Band a po půlnoci skupina Jamr's," popsal Jan Tesařík z 9. střediska Jana Boska Olomouc.

Vstupenky je možné zakoupit v Matici cyrilometodějské na Dolním náměstí nebo rezervovat přes internet. Opozdilci si je však koupí i přímo na místě před začátkem akce.

V RCO se 21. února koná i Ples Českého červeného kříže. Týž den je možné vyrazit i na Ples Zdravotnické záchranné služby na Floru.

5.Odhoďte oblek. Je tu retro i riflový bál

Neformální oděv nikoho nepohorší na tradičním riflovém bále v Zábřehu. Letos připadá na 25. ledna, hrát na něm bude skupina Kroky Michala Davida. Na samém konci sezony pak bude Jarní džínový ples v přerovském Městském domě – konkrétně 12. dubna.

Jakýkoliv červený kus oblečení je zas vítaný u návštěvníků Plesu rudých koní, který se koná 15. března v Kojetíně. Pořádá jej místní Sportovní klub sranda fotbálku.

6.Na country do Olomouce, Lipníku i Kojetína

I letošní plesovou sezonu doplní country bály. Na kovbojskou exhibici, občerstvení v country stylu i vystoupení skupiny Telegraf láká křetínský Country bál už v sobotu 11. ledna.

Lipnické Středisko volného času pak pořádá country ples 1. února v místním kulturním domě Echo. A Věra Martinová bude hostem březnového Country bálu cestovatelů v Olomouci.

7.V Šumperku s květinami, budou i Hanácké bály

Populární květinový ples zahájí březen v Šumperku. "Předprodej vstupenek začne už v lednu," uvedl Ondřej Polák ze šumperského domu kultury.

Hanácké koláčky, pálenka i zabijačkové pochoutky budou součástí 21. Reprezentačního Hanáckého bálu 18. ledna v RCO, hudební program obstarají Moravská veselka a Halogen. Folklorní soubory, dechová hudba Hulíňané či cimbálovka Dubina zase zahrají na únorovém Hanáckém bálu v Kojetíně. Tamtéž 17. ledna bude i Myslivecký ples.

8.Bály pořádají i divadla

Plesy mají i olomoucká divadla. Divadlo Konvikt ten svůj pořádá koncem února. "Ples se koná 22. února ve Wurmově ulici," upřesnil PR manažer Zdeněk Vévoda.

Již nyní zcela vyprodaným je pak divadelní bál Moravského divadla, který se koná ve stejný den.

Autoři:Nejčtenější

Sudí inzultaci nafilmoval, žaluje Olomoucko. Zápas by se mohl opakovat

Radovan Kouřil (ve žlutém) z Opavy útočí na koš Olomoucka kolem Darha...

Čtvrteční čtvrtfinále basketbalové ligy mezi Opavou a BK Olomoucko bylo předčasně ukončeno. Důvodem byla údajná...

Inzultace sudího Kučery nebyla prokázána. V Opavě se bude dohrávat

Jakub Šiřina (ve žlutém) z Opavy padá pod nohy Darka Čohadareviče z Olomoucka.

V případě předčasně ukončeného čtvrtfinálového utkání mezi basketbalisty Opavy a Olomoucka je znovu vše jinak. Zápas...To by Havel nevymyslel. Tečkou za „inzultací sudího“ bylo absurdní divadlo

Rostislav Dragoun (vlevo) z Opavy rozehrává akci kolem Marka Sehnala z...

Nezvykle - dvěma trestnými hody Filipa Zbránka a jedním Luďka Jurečky - začal duel Opavy a Olomoucka ve čtvrtfinále...

Dusíme se, zlobí se lidé u dostavované D1 na Skansku kvůli oblakům popílku

Na stavbě předposledního úseku dálnice D1 je u obce Buk na Přerovsku využíván...

Možné porušení předpisů pro nakládání s teplárenským popílkem ze staré skládky u obce Buk na Přerovsku firmou Skanska...

Čohadarevič si po inzultaci nezahraje desetkrát, duel se opakovat nebude

Václav Bujnoch (vpravo ve žlutém) z Opavy a Darko Čohadarevič z Olomoucka na...

Disciplinární komise České basketbalové federace potrestala pivota Olomoucka Darka Čohadareviče zastavením činnosti na...

Další z rubriky

Archeologové dostali na průzkum trasy posledního úseku D1 dalšího půl roku

Pohled na probíhající archeologický průzkum na trase posledního úseku dostavby...

Téměř šest měsíců navíc dostali archeologové na výzkum v trase budoucího posledního úseku dálnice D1 z...

ANO nesehnalo podporu, Jeseník zůstane dál bez starosty. Možná až do voleb

Budova jesenické radnice.

Už před čtvrtečním zasedáním zastupitelstva je zřejmé, že Jeseník stále nebude mít nového starostu, respektive...

Nakrmit zoo loni stálo šest milionů, peníze šly i na červy a králíky

Nově narozená lvíčata vzácného lva berberského v zoo na Svatém Kopečku u

Téměř půldruhého milionu za maso, další statisíce za granule, ovoce a zeleninu, ale i za neupravenou potravu v podobě...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.cz