Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firma lanaří klienty na zvučné jméno partnera. Spolupráce je však lež

  9:32aktualizováno  9:32
Soukromá firma nabízí lidem z Jesenicka čištění a revize kanalizací. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se přitom neodvolávala na spolupráci se společností Vodovody a kanalizace Jesenicka (VaK). Její vedení v uplynulých dnech varovalo, že nejde o firemního partnera a podala trestní oznámení.

Firma Jaroslav Kanči se neoprávněně vydávala za partnera správce kanalizace. (Ilustrační snímek) | foto: RB Production

Společnost Vodovody a kanalizace Jesenicka již proti praktikám soukromé firmy Jaroslav Kanči z Českého Těšína důrazně vystoupilo a varovalo odběratele. Upozornilo také policii.

"Někteří naši odběratelé už využili služeb této firmy, ale nebyli spokojeni. Potom si u nás stěžovali. Přitom my s ní nemáme nic společného. Tato firma ale poškozuje naše dobré jméno," uvedla ředitelka VaK Lenka Bělíčková.

Podnikatele a organizace podle ní oklamalo, že se firma vydává za partnera společnosti VaK. Berou to totiž jako dostatečnou referenci a braly jako fakt, že zrovna u nich je potřeba vyčistit kanalizaci.

Nespokojení zákazníci

VaK nechce být s praktikami firmy spojován, a proto teď postupně obvolává odběratele a varuje je, aby nenaletěli. Varování dostaly také obce, které jsou akcionáři společnosti VaK.

"Firma Jaroslav Kanči není a nebyla naším obchodním partnerem, vůbec s ní nespolupracujeme a distancujeme se od jakéhokoli jejího jednání. Našim odběratelům doporučujeme, aby byli ostražití a nezahajovali s touto firmou žádné jednání," zdůraznila Bělíčková.

K nespokojeným zákazníkům patří například organizace z Jeseníku, která však chce nyní zůstat v anonymitě. Její zástupkyně potvrdila, že se firma skutečně odvolávala na partnerství s VaK.

"Ohlásili se, že spolupracují se společností VaK a přijdou vyčistit kanalizaci. Dokonce přesně věděli, kde VaK sídlí a tvrdili, že tam už mají pobočku," popsala zástupkyně organizace, která firmě zaplatila hotově 10 tisíc. Až dodatečně zjistila, že s VaK nemá firma nic společného.

VaK na firmu Jaroslav Kanči podal trestní oznámení. Policie potvrdila, že oznámení řeší. "Policie přijala oznámení o podvodném jednání. Šetření je ale teprve na začátku, takže nebudeme poskytovat žádné bližší informace," řekla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

"Svou práci děláme rychle a levně"

Před firmou Jaroslav Kanči také varuje jeden z příspěvků na webu podvodnefirmy.cz, na němž si lidé předávají informace o firmách a živnostnících, s nimž mají špatné zkušenosti.

"Zavolali, že čistili hlavní řad a že máme ucpané přípojky, které vedou z naší budovy, a je potřeba je vyčistit. Peníze chtěli hotově, a že vše vyčistí do půl hodiny bez účtování dopravy. Cca 30 minut pak chodili kolem budovy a pak přišel pan majitel a požadoval hotově 10 tisíc," napsal uživatel P. Koštěk z Prahy.

MF DNES kontaktovala majitele firmy Jaroslava Kančiho. Ten odmítl, že neodvádí pořádně práci, za kterou dostane zaplaceno, nebo že přesvědčuje zákazníky, že je třeba vyčistit kanalizaci, když to ve skutečnosti není potřeba.

"Nabídneme své služby a je na zákazníkovi, zda je využije. Svou práci děláme rychle a levně. A hotovost bereme proto, že peníze máme hned a můžeme je zase hned použít," odmítá obvinění Kanči. Proč vydává na Jesenicku svou firmu za blízkého partnera společnosti VaK, však nevysvětlil.

Firma se nyní podle jeho slov přesunula z Jesenicka jinam. "Nemá to nic společného s osočováním ze strany VaK a šetřením policie. Dostali jsme zajímavou zakázku jinde, a až ji dokončíme, na Jesenicko se zase vrátíme," řekl Kanči.

Sám se teď naopak cítí poškozený kroky společnosti VaK. "Budu to konzultovat s právníkem. Odradili nám řadu zákazníků, aniž k tomu měli důvod," podotkl.
Nejčtenější

Inzultace rozhodčího ukončila basketbalové čtvrtfinále v Opavě

Václav Bujnoch (ve žlutém) z Opavy uniká Darku Čohadarevičovi z Olomoucka.

Druhé utkání čtvrtfinále Národní basketbalové ligy mezi Opavou a Olomouckem muselo být předčasně ukončeno už v osmé...

Sudí inzultaci nafilmoval, žaluje Olomoucko. Zápas by se mohl opakovat

Radovan Kouřil (ve žlutém) z Opavy útočí na koš Olomoucka kolem Darha...

Čtvrteční čtvrtfinále basketbalové ligy mezi Opavou a BK Olomoucko bylo předčasně ukončeno. Důvodem byla údajná...Inzultace sudího Kučery nebyla prokázána. V Opavě se bude dohrávat

Jakub Šiřina (ve žlutém) z Opavy padá pod nohy Darka Čohadareviče z Olomoucka.

V případě předčasně ukončeného čtvrtfinálového utkání mezi basketbalisty Opavy a Olomoucka je znovu vše jinak. Zápas...

To by Havel nevymyslel. Tečkou za „inzultací sudího“ bylo absurdní divadlo

Rostislav Dragoun (vlevo) z Opavy rozehrává akci kolem Marka Sehnala z...

Nezvykle - dvěma trestnými hody Filipa Zbránka a jedním Luďka Jurečky - začal duel Opavy a Olomoucka ve čtvrtfinále...

Dusíme se, zlobí se lidé u dostavované D1 na Skansku kvůli oblakům popílku

Na stavbě předposledního úseku dálnice D1 je u obce Buk na Přerovsku využíván...

Možné porušení předpisů pro nakládání s teplárenským popílkem ze staré skládky u obce Buk na Přerovsku firmou Skanska...

Další z rubriky

Trh s byty nejvíc ožil na Jesenicku, OIomoucko a Přerovsko dál stagnuje

(ilustrační snímek)

Trh s byty se v Olomouckém kraji po delší době hýbe směrem nahoru, byť ne v celém regionu. Nejvíc se oživil v Jeseníku,...

Opilý dělník spadl z lešení na dlažbu, život mu zachránili kolegové

(Ilustrační snímek)

Vážným zraněním skončily v neděli na Jesenicku stavební práce prováděné skupinou dělníků. Jeden z nich spadl z lešení,...

V Losinách roste zájem o pozemky i ubytování, otevřou tu termální park

Vizualizace budoucí podoby termálního balneoparku ve Velkých Losinách

Už za necelého půl roku se otevře první termální akvapark v České republice, který roste v Lázních Velké Losiny na...

Grafton Recruitment Praha
STOLÁŘ / TRUHLÁŘ - ZÁBŘEH 25000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Olomoucký kraj
nabízený plat: 23 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz