Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firma lanaří klienty na zvučné jméno partnera. Spolupráce je však lež

  9:32aktualizováno  9:32
Soukromá firma nabízí lidem z Jesenicka čištění a revize kanalizací. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se přitom neodvolávala na spolupráci se společností Vodovody a kanalizace Jesenicka (VaK). Její vedení v uplynulých dnech varovalo, že nejde o firemního partnera a podala trestní oznámení.

Firma Jaroslav Kanči se neoprávněně vydávala za partnera správce kanalizace. (Ilustrační snímek) | foto: RB Production

Společnost Vodovody a kanalizace Jesenicka již proti praktikám soukromé firmy Jaroslav Kanči z Českého Těšína důrazně vystoupilo a varovalo odběratele. Upozornilo také policii.

"Někteří naši odběratelé už využili služeb této firmy, ale nebyli spokojeni. Potom si u nás stěžovali. Přitom my s ní nemáme nic společného. Tato firma ale poškozuje naše dobré jméno," uvedla ředitelka VaK Lenka Bělíčková.

Podnikatele a organizace podle ní oklamalo, že se firma vydává za partnera společnosti VaK. Berou to totiž jako dostatečnou referenci a braly jako fakt, že zrovna u nich je potřeba vyčistit kanalizaci.

Nespokojení zákazníci

VaK nechce být s praktikami firmy spojován, a proto teď postupně obvolává odběratele a varuje je, aby nenaletěli. Varování dostaly také obce, které jsou akcionáři společnosti VaK.

"Firma Jaroslav Kanči není a nebyla naším obchodním partnerem, vůbec s ní nespolupracujeme a distancujeme se od jakéhokoli jejího jednání. Našim odběratelům doporučujeme, aby byli ostražití a nezahajovali s touto firmou žádné jednání," zdůraznila Bělíčková.

K nespokojeným zákazníkům patří například organizace z Jeseníku, která však chce nyní zůstat v anonymitě. Její zástupkyně potvrdila, že se firma skutečně odvolávala na partnerství s VaK.

"Ohlásili se, že spolupracují se společností VaK a přijdou vyčistit kanalizaci. Dokonce přesně věděli, kde VaK sídlí a tvrdili, že tam už mají pobočku," popsala zástupkyně organizace, která firmě zaplatila hotově 10 tisíc. Až dodatečně zjistila, že s VaK nemá firma nic společného.

VaK na firmu Jaroslav Kanči podal trestní oznámení. Policie potvrdila, že oznámení řeší. "Policie přijala oznámení o podvodném jednání. Šetření je ale teprve na začátku, takže nebudeme poskytovat žádné bližší informace," řekla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

"Svou práci děláme rychle a levně"

Před firmou Jaroslav Kanči také varuje jeden z příspěvků na webu podvodnefirmy.cz, na němž si lidé předávají informace o firmách a živnostnících, s nimž mají špatné zkušenosti.

"Zavolali, že čistili hlavní řad a že máme ucpané přípojky, které vedou z naší budovy, a je potřeba je vyčistit. Peníze chtěli hotově, a že vše vyčistí do půl hodiny bez účtování dopravy. Cca 30 minut pak chodili kolem budovy a pak přišel pan majitel a požadoval hotově 10 tisíc," napsal uživatel P. Koštěk z Prahy.

MF DNES kontaktovala majitele firmy Jaroslava Kančiho. Ten odmítl, že neodvádí pořádně práci, za kterou dostane zaplaceno, nebo že přesvědčuje zákazníky, že je třeba vyčistit kanalizaci, když to ve skutečnosti není potřeba.

"Nabídneme své služby a je na zákazníkovi, zda je využije. Svou práci děláme rychle a levně. A hotovost bereme proto, že peníze máme hned a můžeme je zase hned použít," odmítá obvinění Kanči. Proč vydává na Jesenicku svou firmu za blízkého partnera společnosti VaK, však nevysvětlil.

Firma se nyní podle jeho slov přesunula z Jesenicka jinam. "Nemá to nic společného s osočováním ze strany VaK a šetřením policie. Dostali jsme zajímavou zakázku jinde, a až ji dokončíme, na Jesenicko se zase vrátíme," řekl Kanči.

Sám se teď naopak cítí poškozený kroky společnosti VaK. "Budu to konzultovat s právníkem. Odradili nám řadu zákazníků, aniž k tomu měli důvod," podotkl.Nejčtenější

Voják nemusí státu platit dva miliony za zásah „bévépéčka“ při cvičení

Jediným odsouzeným v kauze střelby bojového vozidla pěchoty do vlastních řad...

U olomouckého krajského soudu pokračuje kauza nešťastné střelby do vlastních řad při cvičení bojových vozidel pěchoty...

Bitka kvůli parkování. Řidič dostal smetákem, sám po ženě hodil ořech

Snímek řidičových zad se stopami po ranách od násady smetáku

Strážníci v Olomouci ve čtvrtek večer vyjížděli k bizarní přetahované kvůli zaparkovanému autu. Jeho řidič se nejprve...Rychle jedoucí motorkáře sledoval na Červenohorském sedle i policejní dron

Policie hlídala řidiče na Červenohorském sedle dronem

Nejen hlídky ale i dron nasadila policie o uplynulém víkendu během kontrolní akce na Červenohorském sedle, které je...

Babišova pravá ruka kraluje v absencích, přesto Faltýnek kandiduje znovu

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek v diskusním pořadu iDNES.tv...

Sedí ve Sněmovně, šéfuje poslaneckému klubu ANO a na stranické úrovni je prvním místopředsedou hnutí, který se účastní...

Roky vedl v Jeseníkách záchranáře, zažil umrzlé milence i ztracenou třídu

Dlouholetý horský záchranář Zdeněk Zerzáň, který Horskou službu Jeseníky...

Bezmála dvacet let vedl Horskou službu Jeseníky, která letos slaví sedm dekád své činnosti. Za tu dobu zažil Zdeněk...

Další z rubriky

Zkrachovalé lázně v Lipové mají kupce, spolumajitelce se ale nezdá cena

Lázně Dolní Lipová

Zkrachovalé Schrothovy lázně v obci Lipová-lázně na Jesenicku, které jsou kvůli dluhům už od října mimo provoz, chce...

Opilý a zdrogovaný muž vyjel v cizím autě, pak s ním vytlačoval hlídku

Ilustrační snímek

Hned ze tří trestných činů je od neděle obviněn muž z Jesenicka, který se rozhodl vyjet na silnice opilý a pod vlivem...

V Losinách roste zájem o pozemky i ubytování, otevřou tu termální park

Vizualizace budoucí podoby termálního balneoparku ve Velkých Losinách

Už za necelého půl roku se otevře první termální akvapark v České republice, který roste v Lázních Velké Losiny na...

Najdete na iDNES.cz