Momentka z utkání Olomouc - Holice.

Momentka z utkání Olomouc - Holice. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Překvapení v MSFL: Holice poprvé padla, vede Uničov

• 0
K velkému překvapení došlo ve 4. kole fotbalové MSFL. Favorit třetí nejvyšší soutěže HFK Olomouc utrpěl premiérovou bodovou ztrátu a navíc doma na holickém stadionu, kde podlehl 1:2 béčku Slovácka.

Do čela tabulky se proto dostal Uničov, jenž sice také poprvé přišel o body, remíza 2:2 v Jihlavě jej ale i tak vynesla na vedoucí příčku.

V olomouckém duelu se přitom vyvíjel zápas pro domácí dobře, po necelé půlhodině hry vedli gólem Ondřeje Čtvrtníčka a o dvě minuty později jeho spoluhráč Korčian trefil tyč.

Těsně před poločasem však vyrovnal Lukáš a pět minut před závěrem utkání rozhodl o vítězství Slovácka B Josef Čtvrtníček, když obešel i brankáře Šroma a poslal míč do opuštěné branky.

Bez porážky tak zůstaly v soutěži už jen Slovácko B a Uničov. Ten sice v Jihlavě dvakrát prohrával, když za domácí B-tým skórovali Krutý a Chmelík, hosté ale dvakrát vyrovnali díky trefám Krče a Kyselého. Bod na aktuálně vedoucí Uničov ztrácí trojice HFK Olomouc, Hlučín a Hulín.

Dařilo se také rezervě Sigmy. Olomoucká juniorka v neděli porazila doma Líšeň 2:0 brankami Nepožitka a Hály ve druhém poločase. V základní sestavě Hanáků poprvé nastoupila letní posila z Trnavy Brazilec Coimbra. Levý obránce či záložník po zranění vydržel na hřišti hodinu.