Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zavřená, otevřená, napůl zavřená. Uzavírka rušné výpadovky mátla řidiče

  4:53aktualizováno  4:53
S každým okamžikem měnící se situaci zažívali s trochou nadsázky řidiči na jedné z nejfrekventovanějších výpadovek v Prostějově. Olomouckou ulici úřady podle dlouho připravovaného plánu nejprve úplně uzavřely, provoz se však překvapivě obnovil už ve stejný den. Za týden ovšem přišla další uzavírka.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Martin Polívka, MAFRA

Jedna z nejfrekventovanějších výpadovek ve městě, kudy denně projedou tisíce automobilů, bude podle nejnovějších informací až do začátku prosince částečně uzavřená. Stavbaři zde budou rozšiřovat kritickou a věčně zacpanou křižovatku o další pruhy.

Na výpadovce přitom byla původně plánovaná úplná uzavírka, která by pro motoristy znamenala katastrofu.

„Znovu upozorňujeme, že od 3. až do 31. října bude úplně uzavřená ulice Olomoucká,“ potvrzovala minulý týden mediální referentka prostějovské radnice Anna Kajlíková.

Objízdná trasa dlouhá téměř deset kilometrů vedla po okolních obcích a pro řidiče by představovala dlouhé zdržení. Ráno začátkem týdne na silnici opravdu nastoupili stavbaři a začali zde rozmisťovat zákazy vjezdu. V průběhu dne však zmizeli a večer se po výpadovce opět bez problémů jezdilo.

Sondy ukázaly, že plánovaná výměna vodovodu není možná

Po výpadovce do nákupního centra na kraji Prostějova často jezdí například Hana Nováková, která bydlí na opačném konci města.

„Zrovna když jsem tam minulý týden jela, tak jsem narazila na uzavírku a musela Olomouckou ulici objíždět kdesi zadem. Kdyby to mělo trvat celý měsíc, byla by to pro mě dost velká potíž. Proto jsem byla ráda, že uzavírka rychle skončila. Ani nevím, co se tam vlastně dělalo,“ svěřila se žena.

Další aktuální uzavírka ji překvapila. „To jsou docela zmatky, to jsem vůbec netušila,“ divila se Nováková.

Důvodem změn je výměna vodovodu. „Byli jsme na ni nachystaní, ale bohužel se ukázalo, že to nepůjde. Do země nevidíte. Stav jsme si mohli ověřit až na místě sondami,“ popsal ředitel Vodovodů a kanalizací Prostějov Pavel Řepka.

Minulý týden se tak ukázalo, že výměna starého vodovodu není možná kvůli množství sítí v zemi. V plánech sice byly vyznačeny, ale zdaleka ne všechny. Výměnu proto vodárny posunou do další rekonstrukce silnice, která může být klidně až za deset let.

„Poruchy tam naštěstí nemáme, tak by to mohlo vydržet. Ve městě jsou vodovody z roku 1906, tak proč by ještě nemohl vydržet vodovod z roku 1932,“ doufá nyní ředitel vodáren Řepka.

Zhruba na týden bude nutné ulici uzavřít úplně

Plánovanou úplnou uzavírku Olomoucké tak odbor dopravy na Magistrátu města Prostějova zrušil. Vzápětí však vyhlásil nové omezení, jež se bude týkat již ohlášené rekonstrukce křižovatky ulic Olomoucká a Valenty.

Město ji rozšíří o odbočovací pruh a nainstaluje sem světelnou signalizaci. Za komplikace se radnice řidičům již omluvila. Olomoucká v úseku od ulice Edvarda Valenty po ulici Barákova nyní bude částečně uzavřena až do 4. prosince, další omezení se týkají ulic Edvarda Valenty a Vojtěcha Outraty.

Objížďka stanovena není, řidiči tak mohou využívat okolní ulice v této části Prostějova.

„Předpokládáme, že celá akce skončí dřív. Po Olomoucké ulici se bude jezdit obousměrně, vjezdy do ulic E. Valenty a V. Outraty budou uzavřeny. Autobusy do ulice E. Valenty budou jezdit normálně, takže na MHD to vliv mít nebude. Po dobu kladení živičných vrstev bude však Olomoucká uzavřena plně. K tomu bude ještě vydáno samostatné rozhodnutí. Úplná uzavírka by měla trvat maximálně jeden týden,“ upřesnil vedoucí odboru dopravy Miroslav Nakládal.
Nejčtenější

Plzeň je v semifinále, Liberec ubránil těsné vedení v Hradci a má mečbol

Hráči Plzně slaví gól v síti Olomouce.

Po brněnské Kometě je znám také druhý semifinalista hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně přejel Olomouc...

Kvapil dovedl Liberec k výhře. Plzeň přetlačila domácí Olomouc

Liberečtí oslavují první branku utkání.

Liberečtí hokejisté zvládli lépe třetí čtvrtfinále proti Hradci Králové. Před domácími diváky tentokrát udrželi nervy a...Prameny lázní opět zeslábly, ohrožují je další vrty pro tepelná čerpadla

Lázně Skalka na Prostějovsku se dostaly do ohrožení kvůli soukromému vrtu. Na...

Unikátní lázně ve Skalce na Prostějovsku se znovu strachují o své léčivé prameny. Opět je totiž umrtvují průzkumné vrty...

Dveře jsem zavřel, říká poslední nastupující do vlaku, z něhož vypadlo dítě

(Ilustrační snímek)

Olomoucký okresní soud se na dalším jednání zabývá předloňskou tragédií, při níž z jedoucího vlaku vypadla dvouletá...

Učitelce vyhozené za dozor u mytí doplatili mzdu, o víc se soudit nechce

Učitelka Vanda Fabianová se u soudu domáhá zrušení výpovědi z tršické základní...

Spor bývalého ředitele a učitelky nařčené z obtěžování žáků stál základní školu v Tršicích na Olomoucku peníze za soudy...

Další z rubriky

Kontroverzní přístavba muzea má v centru Olomouce stát do šesti let

Vizualizace plánované lehce pozměněné podoby Středoevropského fóra jak ji pro...

Otázka, jež roky rozděluje Olomoučany, je vyřešená. Jak zjistila MF DNES, je již rozhodnuto o podobě plánované...

ANO nezískalo hlasy pro novou starostku Jeseníku, koalice je v krizi

Budova jesenické radnice.

Jesenická koalice v čele s hnutím ANO čelí rozkolu. Nedokáže totiž obsadit uvolněné křeslo starosty, které nedávno...

Školák se vydal za otcem napříč Českem. Prababička spustila pátrání

(Ilustrační snímek)

Na dlouhou cestu se vypravil třináctiletý chlapec z Jeseníku, který se rozhodl setkat se svým otcem, s nímž se nestýká....

Najdete na iDNES.cz