Olomoucký útočník Jiří Dopita (vpravo) v akci.

Olomoucký útočník Jiří Dopita (vpravo) v akci. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Šumperk vzdoroval Ústí jen třetinu, Olomouc oplatila Benátkám porážku

• 0
S dobrou náladou se vraceli hokejisté Olomouce ze zájezdu do dalekých Benátek nad Jizerou. V boji dvou předních celků první ligy si potvrdili průběžnou druhou pozici výhrou 3:1. Naopak Šumperk vydržel se silami doma s Ústím nad Labem jen třetinu a nakonec prohrál 3:7.

Hostující Lvi ukázali svoji sílu. Nejdříve svého soupeře vyčerpali a ve druhé polovině střetnutí naprosto přehráli. Tým Salithu podlehl 3:7, i když se v úvodní části zápasu dostal dvakrát na chvíli do vedení.

"Škoda, že jsme neudrželi nerozhodný výsledek alespoň do první přestávky. Možná, že bychom soupeře potrápili více," mrzelo domácího kouče Radka Kučeru.

Jeho tým ještě v 17. minutě vedl 2:1, pak ale vyrovnal Třetina a ve 20. minutě utkání otočil Rod, když využil bezchybnou kombinaci celého útoku. "Soupeř nám ukázal, jak se využívají šance. Během první části střetnutí měl čtyři a tři proměnil. S takovým soupeřem se těžce hraje," přiznal Kučera.

Po návratu z kabiny Šumperk ještě chvíli držel nadějné skóre. Ústí se ale dostávalo do přečíslení a hnalo se za pojištěním svého náskoku. "Byl to pro nás nesmírně těžký zápas. Nestíhali jsme obsadit hráče soupeře ve středním pásmu, kde začínaly naše problémy. Hosté lépe bruslili, v tom byl mezi soupeři znatelný rozdíl," všiml si trenér Šumperka.

Vedoucí tým prvoligové tabulky udeřil v polovině zápasu. Dva góly během třinácti sekund rozdupaly i ty nejmenší naděje domácích hokejistů.

Nepomohla ani výměna brankářů. Už tak dostatečné vedení o tři branky ještě Ústí vylepšilo těsně před druhou sirénou.
Malou náplastí byla krásná rána Holíka znamenající snížení. "Výsledek je možná příliš krutý. Produktivita soupeře ale byla opravdu výborná. Ústí proměnilo téměř všechny nabídnuté příležitosti," uznal Kučera.

Hokejisté Olomouce měli Benátkám co oplácet, v prvním vzájemném utkání na domácím ledě jim totiž nechali v prodloužení dva body. Pomoci jim k tomu měl poprvé v sezoně i Milan Ministr vracející se po delší přestávce, hlavní roli ale hrál nakonec jiný olomoucký hráč – devatenáctiletý brankář Libor Kašík.

Ten se musel především v první třetině hodně otáčet, střely Kouřila a Mrkvičky i samostatný nájezd Skořepy ale vykryl a tak v přesilovce připravili Dopita s Kucharczykem pozici před prázdnou bránu Selingrovi a Mora vedla. Další početní výhodu využil po polovině zápasu Mikel a na 3:0 dal před druhou pauzou Haluza. Domácí už jen snížili Kopicem.

"Benátky potvrdily, že ne náhodou jsou v horních patrech prvoligové tabulky. Ale my jsme se mohli spolehnout na výborného Libora Kašíka v brance," vypíchl pro klubový web hvězdičku mezi tyčemi trenér Petr Fiala, který už po operaci může počítá s Milanem Ministrem. "Je potřeba, aby si to ještě všechno sedlo a vrátil jsem se opět do herní činnosti," je opatrný loni nejproduktivnější útočník Mory.