Jiří Dopita (vpravo) si v letošním ročníku připsal první bod.

Jiří Dopita (vpravo) si v letošním ročníku připsal první bod. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Šumperku nájezdy šly, Olomouci nikoli. Ale Dopita už bodoval

• 0
Až dovednostní disciplíny rozhodly zápasy šumperských i olomouckých hokejistů. Zatímco Draci se ve 4. kole první ligy radovali z domácího vítězství 4:3 po nájezdech nad Kadaní, Kohouti po penaltách prohráli v Písku 2:3.

Olomouc přesto dál drží neporazitelnost v normální hrací době. Včera však na jihu Čech sahala i po tříbodovém vítězství. Na úvodní trefu Nouzy odpověděla v poslední třetině, když se nejprve z přesilovky prosadil Pekr a pak v oslabení obránce Bartoň, jemuž přihrával Jiří Dopita.

Kompletní zpravodajství z první ligy ZDE

Pro olympijského vítěze to byl první bod po návratu do Mory. Za minutu však vyrovnal Šperger a nájezdy rozhodl dvěma gólymuž zápasu Tomáš Nouza.

V Šumperku ukončil penaltovou loterii s Kadaní útočník Michal Velecký. Nováčkovi patří skvělé šesté místo, Olomouci čtvrté.