Marek Haas (vlevo) ze Šumperka atakuje Jiřího Řípu z Olomouce.

Marek Haas (vlevo) ze Šumperka atakuje Jiřího Řípu z Olomouce. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Vítězná holomajzna na závěr, takové bylo loučení hokejové Olomouce

• 0
Rok 2011 zakončili olomoučtí hokejisté na třetím místě. S fanoušky se rozloučili povinným vítězstvím 3:1 nad posledním Mostem. Pod stromeček to však byla skromná nadílka, očekávaná exhibice se nekonala a utkání moc krásy nepobralo. "Holomajzna, ale jsme rádi, že jsme ji zvládli," oddechl si lídr Mory Jiří Dopita.

Do sestavy Kohoutů se třiačtyřicetiletý centr vrátil po dvouzápasové přestávce zaviněné zraněním přitahovače. Comeback si osladil brankou, svou osmou v sezoně. Jinak ovšem Dopita spokojený nebyl vůbec.

Proti otloukánkovi první ligy Hanáci neproměnili v úvodní třetině šance - až na Petra Koloucha, který je v 4. minutě poslal do vedení - a pak se utkáním protrápili. "První třetina nebyla špatná, bohužel jsme dali jen jeden gól. Most přijel bránit. Jde vidět, že nejsou v pohodě," všiml si obránce Mory Jakub Bartoň.

"My jsme hráli taky špatně," doplnil Dopita. "Trápili jsme až do konce. Led byl taky šílený, takže to pěkná podívaná nebyla."

Po minulých výhrách nad prvním Ústím nad Labem (5:3) i druhým Chomutovem (4:3) čekali olomoučtí diváci show, která se ovšem nekonala. "Porazili jsme Chomutov i Ústí a teď to byly povinné body, ale nemysleli jsme si, že se na ně tak nadřeme," přiznal Dopita, jehož po zápase bolel prst na ruce. "Pořád něco. Snad sezonu už dohraju bez problémů."

Úspěšný rok završil také šumperský nováček, který vyhrál 3:2 po nájezdech v Hradci Králové. Draci drží výborné 8. místo. Hokejisty teď čeká dvoutýdenní pauza.