Vítězná série Draků skončila. Po třech zápasech ji utnuli Rebelové

9:34aktualizováno  9:34
Po třech zápasech skončila vítězná série šumperských hokejistů. V havlíčkobrodské Kotlině prohráli s Rebelem 2:4, když nezvládli druhou třetinu. V ní dvakrát inkasovali a ztrátu se jim nepodařilo zlikvidovat.

TVRDÁ SRÁŽKA. Šumperský hokejista Michal Velecký (vlevo) sráží v utkání první ligy protivníka z Havlíčkova Brodu. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

"Přestali jsme bruslit, a to byl náš hlavní problém. Kvůli horšímu pohybu hráči dělali chyby a ty soupeř dokázal potrestat," konstatoval trenér Draků Radek Kučera. "Je to velká škoda, protože v průběhu úvodní části zápasu jsme hráli výborně."

Šanci na obrat propásli hosté zkraje posledního dějství bojovného střetnutí. Za stavu 0:2 se ve 44. minutě prosadil zkušený Plášek a snížil na rozdíl jediného gólu. Místo náporu a snahy o vyrovnání ale přišel nepříjemný zkrat: po jednadvaceti sekundách Rebel opět získal dvoubrankový náskok zásluhou Meidla. "V tu chvíli se zápas zlomil," uznal Kučera. "Vrátili jsme se do hry a místo toho, abych šli do tlaku, okamžitě dostaneme gól. Tak se nedají zápasy vyhrávat," zlobil se.

Osm minut před koncem navíc překonal šumperskou obranu Polodna, a i když domácího Nerudu vzápětí pokořil Sedlák, na prodloužení úspěšné série to nemohlo stačit. "Skončila dříve, než jsme si přáli, ale pokusíme se to hodit za hlavu a co nejrychleji chceme začít další," uvedl Kučera.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Alex Rašner z Chomutova (vlevo) už to nestihne,  olomoucký Jakub Herman dá gól.
Olomoucký útočník Herman: Druhá výhra nás nesmí uspokojit

V pravý čas se probudil hokejista Jakub Herman. Olomoucký útočník se pod výhru nad Chomutovem 5:2 podepsal dvěma brankami, svými prvními v letošní sezoně....  celý článek

Zlínský trenér Bohumil Páník burcuje svůj tým během utkání Evropské ligy na...
Zlín chce zkrotit dánské Lvy a zachovat postupovou šanci

Fotbalisté Zlína mají po dvou zápasech Evropské ligy jeden bod. Pokud si chtějí uchovat reálnou šanci na postup ze skupiny, nesmí dnes v Olomouci (21.05 hodin)...  celý článek

Jakub Pokorný odhlavičkovává před baníkovskou brankou, kterou hájí Petr Vašek.
Ostrava - Olomouc 1:1, Baník vedl, hosté bod v souboji nováčků vydřeli

Fotbalisté Ostravy už na vítězství čekají deset zápasů, s Olomoucí remizovali v 11. ligovém kole 1:1. Domácí Baník přitom vedl, ačkoliv gólové akci Hrubého...  celý článek