Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cestující čekají tento týden na řadě tratí Olomouckého kraje výluky

  18:44aktualizováno  18:44
Na obtížnější cestování se budou muset připravit lidé, kteří používají k cestám po Olomouckém kraji vlaky. Na několika tratích totiž budou tento týden kvůli údržbě výluky, po většinu dne budou místo vlakových souprav jezdit autobusy.

Cestující čekají v Olomouckém kraji tento týden výluky hned na několika tratích, kde se nevyhnou přestupování do náhradních autobusů. (Ilustrační snímek) | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Až do čtvrtka nejezdí po většinu dne vlaky v různých úsecích například mezi Přerovem a Chropyní na Kroměřížsku, což ovlivňuje vlaky na trati spojující Brno s Přerovem a pokračující dále do Bohumína.

Pro cestující začne přestupování z osobních vlaků do autobusů vždy před osmou ráno a skončí až po půl páté odpoledne. V úterý to bude v úseku mezi Přerovem a Věžkami, ve středu a čtvrtek pak mezi Věžkami a Chropyní.

Většina rychlíků mezi Přerovem a Hulínem je pak vedená odklonem, v úseku mezi Hulínem a Kojetínem je ale nahradí autobusy. Jejich stanoviště je v Hulíně, Kojetíně i Chropyni před nádražní budovou, ve Věžkách pak u železničního přejezdu.

Opravují se koleje ze Zábřehu do Šumperka i na Prostějovsku...

Další důležitou tratí, které se výluky až do čtvrtka týkají, je spojení Zábřehu s Šumperkem, a to na různých úsecích tratě vždy mezi sedmou a patnáctou hodinou. V úterý a středu se k tomu navíc přidá výluka na trati do Krnova, a to v úseku mezi Rudou nad Moravou a Postřelmovem.

Stanoviště autobusů je i v tomto případě ve všech stanicích, tedy Zábřehu, Postřelmově, Šumperku, Rudě nad Moravou a Bludově před nádražní budovou, pouze v případě Zábřehu na Moravě - zastávky je na parkovišti u Motelu.

Náhradní zastávky Prostějov - Dzbel

Čunín
na hlavní silnici, zastávka BUS "Konice,Čunín"
Dzbel
před nádražní budovou
Jesenec
na hlavní silnici, u obecního úřadu
Konice
před nádražní budovou
Kostelec na Hané
před nádražní budovou
Křemenec
na hlavní silnici, zastávka BUS "Konice,Křemenec"
Lutotín
u křižovatky se silnicí 366
Prostějov hlavní nádraží
před nádražní budovou vlevo, stanoviště G a H
Prostějov místní nádraží
před nádražím vlevo
Ptení
před nádražní budovou + na hlavní silnici, zastávka BUS '' Ptení''
Stražisko
na hlavní silnici u odbočky k zastávce
Zdětín u Prostějova
na hlavní silnici u přejezdu + na hlavní silnici zastávka BUS ''Zdětín''

Železničáři budou na všech tratích kontrolovat stav kolejí a provádět případné opravy. "Půjde o opravy a údržbu kolejí na tratích i ve stanicích. Mají zajistit zvýšení bezpečnosti železničního provozu a také udržení technického stavu tratí," nastínila mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Časově nejrozsáhlejší výluka týkající se celého týdne se dotkne cestujících na trati Prostějov - Dzbel, kde budou v ten den na opravovaných úsecích autobusy nahrazeny všechny spoje zhruba od sedmi do sedmnácti hodin, v pátek pak jen do dvanácti.

V úterý půjde o koleje mezi prostějovským hlavním nádražím a Kostelcem na Hané, ve středu a čtvrtek pak z Kostelce do Ptení, a v pátek přijde na řadu poslední část Ptení - Dzbel.

... a také u Olomouce

Posledním místem, kde čeká na cestující přestupování, bude trať spojující Olomouc s Opavou. V úterý to bude mezi olomouckým hlavním nádražím a Velkou Bystřicí, osobní vlaky číslo 3541 a 3544 budou ale nahrazeny autobusy až do Hrubé Vody.

Ve středu a čtvrtek bude následovat úsek mezi Velkou Bystřicí a Hlubočkami-Mariánským Údolím. Místo osobních vlaků budou jezdit autobusy jen v tomto úseku, místo rychlíků ale budou autobusy převážet cestující až olomoucké hlavní nádraží.

Zde bude náhradní zastávka v ulici Táborská u východu z nového podchodu. Co se týče dalších míst, ve Velké Bystřici, Hlubočkách, Mariánském Údolí a Hrubé Vodě budou autobusy stavět před nádražní budovou.

V Bystrovanech autobusy cestující zavezou k obecnímu úřadu a pro Velkou Bystřici - zastávku budou stát na hlavní silnici u autobusové zastávky Velká Bystřice, horní konec. Místo stanic Hlubočky - zastávka a Hrubá Voda zastávka si cestující vystoupí u tamních železničních přejezdů.
Nejčtenější

Plzeň na úvod čtvrtfinále prohrála, Hradec vyzrál v prodloužení na Liberec

Hráči Olomouce slaví čtvrtfinálový gól v síti Plzně.

Startem zbylých dvou čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně...

Kvapil dovedl Liberec k výhře. Plzeň přetlačila domácí Olomouc

Liberečtí oslavují první branku utkání.

Liberečtí hokejisté zvládli lépe třetí čtvrtfinále proti Hradci Králové. Před domácími diváky tentokrát udrželi nervy a...Prameny lázní opět zeslábly, ohrožují je další vrty pro tepelná čerpadla

Lázně Skalka na Prostějovsku se dostaly do ohrožení kvůli soukromému vrtu. Na...

Unikátní lázně ve Skalce na Prostějovsku se znovu strachují o své léčivé prameny. Opět je totiž umrtvují průzkumné vrty...

Dveře jsem zavřel, říká poslední nastupující do vlaku, z něhož vypadlo dítě

(Ilustrační snímek)

Olomoucký okresní soud se na dalším jednání zabývá předloňskou tragédií, při níž z jedoucího vlaku vypadla dvouletá...

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně dostala svou poštovní známku

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se dočkala své vlastní známky,...

Prvořadá turistická atrakce a jedinečné technické dílo - Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách - se...

Další z rubriky

VIDEO: Zloděj v kanceláři plnil věcmi tašku i koš, komplic hlídal venku

Jeden z mužů, které zachytily kamery při vloupání do firmy ve Velkých Losinách...

Už více než dva měsíce marně pátrají policisté ze Šumperska, po dvojici zlodějů, která vykradla kancelář tamní firmy....

Prameny lázní opět zeslábly, ohrožují je další vrty pro tepelná čerpadla

Lázně Skalka na Prostějovsku se dostaly do ohrožení kvůli soukromému vrtu. Na...

Unikátní lázně ve Skalce na Prostějovsku se znovu strachují o své léčivé prameny. Opět je totiž umrtvují průzkumné vrty...

Běžkař s orientačními problémy ujel skupině, urazil desítky kilometrů

Policisté se na Hejnicku musejí potýkat s náročným terénem a s běžným autem by...

Náročnou noční akci mají za sebou členové horské služby, policisté, hasiči a další lidé, kteří se v Jeseníkách zapojili...

Najdete na iDNES.cz