Radim Haas (vpravo) v dresu Olomouce v utkání s Ústím.

Radim Haas (vpravo) v dresu Olomouce v utkání s Ústím. | foto: MF DNES

Za rozjeté olomoucké hokejisty už střílí i Milan Ministr

• 0
Zastavte je, pokud to dokážete! Parta Kohoutů s vůdcem Jiřím Dopitou budí v první hokejové lize stále větší respekt. Jako by se síla Olomouce každým zápasem zvyšovala. Hanáci válí.

Ve středu vyhráli šesté utkání v řadě, když si doma poradili s Havlíčkovým Brodem 3:1. Poprvé v sezoně se před vlastním publikem představil klíčový centr Milan Ministr. A hned si připsal vítězný gól.

Samé dobré zprávy v poslední době zahlcují fanoušky Mory. Olomouci patří druhé místo a do sestavy se navíc vrací rekonvalescenti. S tréninkem začal také zkušený Tomáš Zbořil. Pohoda svěřenců trenéra Petra Fialy vychází z jistoty, kterou jim přináší zákroky devatenáctileté brankářské naděje Libora Kašíka.

V posledních šesti zápasech kmenový gólman Zlína inkasoval jen tři branky a říká si o pozici české jedničky na mistrovství světa dvacetiletých v Kanadě.

"Měli jsme možná více šancí, ale soupeře podržel gólman, který chytal skvěle," uznal po porážce trenér Rebelů Petr Novák. Jeho tým přitom vedl, když v 13. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Jelínek.

O čtyřmi minuty později však ve stejné početní výhodě golfovým úderem do odkryté branky vyrovnal snajpr Kucharczyk. A pak přišel okamžik pro Ministra: po krásné souhře s mladíky Hermanem a Šlahařem zamíchal pukem před Laitinenen a po dlouhé pauze zaviněné operací kolena skóroval.

"Nikdo mě neatakoval. Mohl jsem si dělat, co chtěl. Vyšlo mi to a jsem za to rád," těšil se šestatřicetiletý útočník. "Ale ještě to není herně ono. Ztratil jsem pár puků. Potřebuju se do toho dostat."

Pojistku přidal v poslední třetině Pšurný. Sílu Olomouce v příštích dvou kolech prověří Chomutov a vedoucí Ústí nad Labem.

V souboji sousedů v tabulce neuspěli hokejisté Šumperka v Litoměřicích, kde prohráli 3:4, i když po ráně Holíka vedli 3:2. "Ztratit takhle rozehraný zápas by se nám nemělo stávat," litoval zpackané koncovky trenér Draků Radek Kučera.